حق انتخاب وکیل یکی از حقوق اساسی ملت است!

به موجب اصل 35 قانون اساسی «در همه دادگاه ها طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد»

ادامـــه

وکیل پایه یک دادگستری مانند قاضی دادگستری از بین دانش آموختگان رشته حقوق و از طریق آزمون ورودی انتخاب می شود. سپس با گذراندن حدود دو سال دوره کارآموزی عملی تحت سرپرستی یک نفر وکیل با سابقه و موفقیت در آزمون های کتبی و شفاهی (اختبار) و تحلیف (اتیان سوگند) پروانه پایه یک اخذ می کند. بنابراین اصولاً هر وکیل پایه یک دادگستری صلاحیت وکالت در تمام امور حقوقی و کیفری نزد کلیه مراجع قضایی دارد. با توجه به گستره وسیع علم حقوق و تنوع موضوعات حقوقی برخی از وکلای پایه یک دادگستری مطابق سلیقه و یا تخصص خود صرفاً در برخی از شاخه های حقوق فعالیت می کنند.
در این دفتر با توجه به حضور و همکاری وکلای پایه یک دادگستری با تجربه و تخصص های مختلف در موضوعات مختلف حقوقی (اعم از امور مدنی ، تجاری ، قراردادی ، ملکی ، ثبتی ، اداری ، بانکی ، خانوادگی ، داوری ، کار و امور اجتماعی و … ) کلیه خدمات حقوقی بصورت تخصصی توسط همکاران مجرب و وکیل خانم یا آقا ارائه می شود.

مقالات بخش وکالت

مقالات قبل
مقالات بعد
Shadow
Slider